Viso rezultatų:
Rodyti visus rezultatus
Lt En
Klaipėdos apygardos teismas
lt
En

Naujienos

Gimnazistai domėjosi teismo veikla ir teisininko darbu

Gimnazistai domėjosi teismo veikla ir teisininko darbu 3
2019-05-31

Klaipėdos apygardos teisme svečiavosi Klaipėdos „Aukuro“ gimnazijos paskutiniųjų klasių auklėtiniai, besidomintys teismo, teisėjo ir teisėjo padėjėjo darbo specifika.

Gimnazistus pasitikę ir artėjančios Tarptautinės vaikų gynimo dienos proga juos sveikinę teisėjų padėjėjai Audrius Kvajauskas, Ignas Stankevičius ir Simona Venskutė parodė viešąsias teismo patalpas, pristatė bylos ar procesinio dokumento „judėjimo kelią“ – nuo jų registravimo Dokumentų priėmimo langelyje iki patekimo į jau konkrečią bylą nagrinėti paskirto teisėjo rankas, pasakojo apie apygardos teismo kompetenciją, teisėjo padėjėjo darbą ir keliamus reikalavimus teisininkams, ketinantiems rinktis šį darbą. Moksleiviai lankėsi bylų raštinių biuruose, klausėsi teismo posėdžių sekretorės Rasos Laurinėnienės pasakojimo, kaip teisme dirbama su dokumentais, kokios yra posėdžių sekretorių funkcijos ir kokią profesionalią pagalbą jie teikia bylas nagrinėjantiems teisėjams.   

Teisėjo mantiją, ženklą, kuriuos dėvi teismo posėdžio metu, bei teisėjo vykdomo teisingumo subtilybes – nuo susipažinimo su bylų medžiaga iki įrodymų vertinimo ir apsisprendimo, kokį galutinį verdiktą priimti – jaunuoliams atskleidė Civilinių bylų skyriaus pirmininkė Jolanta Gailevičienė.

Ekskursijos po teismo patalpas metu svečiams buvo sudaryta galimybė apžiūrėti teismo posėdžių salę, kurioje sumontuota nuotolinio vaizdo konferencijos įranga, kabinetą, kuriame vykdomos nepilnamečių asmenų apklausos, ir techninėmis priemonėmis pabandyti susijungti su teismo posėdžių salėje esančiais draugais, lankytis laikino sulaikymo patalpoje.

„Jaunimo teisinio švietimo iniciatyva, kai jiems betarpiškai rodomas teismas, atsakoma į kylančius klausimus, dalijamasi įgyta profesine patirtimi, ir džiugina, ir teikia motyvacijos patiems visapusiškai stengtis – turiu viltį, kad tokie susitikimai kažkuriam iš svečių lems profesinio kelio pasirinkimą, o mūsų kolektyvuose ir ateityje dirbs kvalifikuoti ir puikūs teisininkai,“ – įspūdžiais po šio susitikimo su gimnazistais dalijosi teisėjo padėjėja S. Venskutė. Pasak teismo tarnautojos, moksleiviai maloniai nustebino savo smalsumu, užduodamais klausimais ir susidomėjimu teismo veikla bei teisininko profesija.

Cituodami arba kitaip platindami šią informaciją, nurodykite informacijos šaltinį.

Komentarai

Ačiū, komentaras bus matomas kai administratorius jį patvirtins.

{{msg}}

{{comment.name}} {{comment.time | u2date : 'yyyy-MM-dd'}}
{{comment.comment}}

Teismo darbo laikas

I–IV  8.00–17.00
V      8.00–15.45

Dokumentų priėmimo laikas

I–IV  7.30–17.00
V      8.00–15.45

Pietų pertrauka
12.00–12.45

Informacija apie bylas

Baudžiamųjų bylų skyriaus Raštinės biuras
tel. (8 46) 39 09 85

Civilinių bylų skyriaus Raštinės biuras
tel. (8 46) 39 09 86

Informacija žiniasklaidai Dovilė Saulėnienė
tel. (8 46) 39 09 83, mob. 8 676 85940

Naujienų prenumerata