Viso rezultatų:
Rodyti visus rezultatus
Lt En
Klaipėdos apygardos teismas
lt
En

Naujienos

Už kanapių laikymą ir suktinės pasidalijimą su nepilnamečiais – vieneri metai laisvės apribojimo

Už kanapių laikymą ir suktinės pasidalijimą su nepilnamečiais – vieneri metai laisvės apribojimo
2020-01-29

Klaipėdos apygardos teismas priėmė nuosprendį baudžiamojoje byloje, kurioje nepilnamečiui buvo pareikšti kaltinimai dėl nedidelio kiekio narkotinės medžiagos – kanapių laikymo, gabenimo ir platinimo kitiems nepilnamečiams.

Plungės rajono gyventojas buvo kaltinamas tuo, kad neteisėtai, neturėdamas tikslo parduoti, laikė nedidelį kiekį narkotinės medžiagos – kanapių, jas susisuko į vieną suktinę, atsigabeno ją prie pagrindinės mokyklos, kurioje mokosi ir jo jaunesnis brolis, ir davė suktinę rūkyti ne tik savo broliui, bet ir dar dviem savo klasės draugams. Iš jaunuolio narkotinę medžiagą atėmė mokytoja ir perdavė ją policijos pareigūnams.

Bylą išnagrinėjęs apygardos teismas nustatė, kad kaltinamojo veiksmais buvo tikslingai siekiama ne tik disponuoti konkrečiomis narkotinėmis medžiagomis, bet ir konkrečiu jų kiekiu, t. y. 1 gramu kanapių,  nes būtent šį kiekį kaltinamasis nusipirko iš nepažįstamo asmens savo reikmėms. Teismas pažymėjo, jog nepilnametis suvokė, kad disponuoja draudžiamomis medžiagomis, kad laikydamas ir vartodamas jas daro pavojingą veiką, tačiau norėjo ir siekė taip veikti.

Vertindamas kaltinimus jaunuoliui dėl narkotinės medžiagos platinimo nepilnamečiams, teismas nurodė, jog platinimas gali būti ne tik šių medžiagų pardavimas, bet ir jų dovanojimas, davimas už atliktus darbus, paslaugas ir neatlygintinis davimas parūkyti kitiems asmenims. Kadangi kaltinamasis kanapių suktinę ne tik pats rūkė, bet ir davė kitiems su juo buvusiems nepilnamečiams rūkyti, konstatuota, jog kaltinimai dėl narkotinių medžiagų platinimo pagrįsti.

Skirdamas bausmę apygardos teismas atsižvelgė į tai, kad byloje nenustatyta lengvinančių ir sunkinančių aplinkybių: nors jaunuolis savo kaltės neneigė, tačiau teismas atkreipė dėmesį, kad dėl savo veiksmų nuoširdžiai nesigailėjo, mokymosi įstaigose charakterizuojamas iš esmės neigiamai, yra baustas administracine tvarka už įvairius nusižengimus. Teismas pažymėjo, kad už narkotinių medžiagų platinimą nepilnamečiams įstatyme numatyta laisvės atėmimo bausmė nuo trejų iki dvylikos metų, tačiau nagrinėjamu atveju bendrosios bausmės skyrimo taisyklės taikymas ir net minimalios laisvės atėmimo bausmės skyrimas nebūtų pakankami teisingumui įgyvendinti. Kaltinamasis yra labai jauno amžiaus, jo vertybės, socialinė aplinka dar tik formuojasi, gyvena šeimoje su dar šešiais nepilnamečiais vaikais, kuriais rūpinasi tik jų mama. Mažesnį padarytos veikos pavojingumą lemia ir tai, kad laikytos ir platintos kanapės yra iš dalies mažiau pavojingos žmogaus sveikatai, be to, kaltinamojo veiksmai pasidalijant kanapių suktine su kitais nepilnamečiais nebuvo iš anksto suplanuoti, o atlikti spontaniškai.

Paskyręs laisvės apribojimo bausmę, kartu teismas uždraudė jaunuoliui bendrauti su narkotines ir psichotropines medžiagas vartojančiais asmenimis, įpareigojo pradėti dirbti arba užsiregistruoti užimtumo tarnyboje, mokytis ir būti namuose nuo 24.00 val. iki 6.00 val., jei tai nesusiję su darbu ar mokymusi.

Klaipėdos apygardos teismo nuosprendis per 20 dienų gali būti skundžiamas Lietuvos apeliaciniam teismui.

Cituodami arba kitaip platindami šią informaciją, nurodykite informacijos šaltinį.

Komentarai

Ačiū, komentaras bus matomas kai administratorius jį patvirtins.

{{msg}}

{{comment.name}} {{comment.time | u2date : 'yyyy-MM-dd'}}
{{comment.comment}}

Teismo darbo laikas

I–IV  8.00–17.00
V      8.00–15.45

Dokumentų priėmimo laikas

I–IV  7.30–17.00
V      8.00–15.45

Pietų pertrauka
12.00–12.45

Informacija apie bylas

Baudžiamųjų bylų skyriaus Raštinės biuras
tel. (8 46) 39 09 85

Civilinių bylų skyriaus Raštinės biuras
tel. (8 46) 39 09 86

Informacija žiniasklaidai Dovilė Saulėnienė
tel. (8 46) 39 09 83, mob. 8 676 85940

Naujienų prenumerata