Viso rezultatų:
Rodyti visus rezultatus
Lt En
Klaipėdos apygardos teismas
lt
En

Naujienos

Viešajai įstaigai „Plaukimas visiems“ lėšos neįgaliųjų integracijai per sportą neskirtos pagrįstai

Viešajai įstaigai „Plaukimas visiems“ lėšos neįgaliųjų integracijai per sportą neskirtos pagrįstai
2020-01-28

Klaipėdos apygardos teismas nusprendė, kad viešoji įstaiga neturi teisės gauti finansinę paramą projektui „Plaukimas – pagalba neįgaliesiems“, nes su paraiška ne tik nepateikė reikiamų dokumentų, bet ir nėra subjektas, vykdantis ar organizuojantis neįgaliųjų kūno kultūros ir sporto veiklą.

Ieškovė viešoji įstaiga kreipėsi į teismą su reikalavimu panaikinti Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymą, kuriuo ieškovei neskirta parama projektui įgyvendinti, ir įpareigoti savivaldybę šią paramą ieškovei skirti. Ieškovė teigė, kad savivaldybės administracijos direktorius nepagrįstai dėl to, kad nebuvo pateikta projekto sąmata, atsisakė skirti finansavimą VšĮ „Plaukimas visiems“ parengtam projektui. Ieškovė įrodinėjo, kad projekto sąmata buvo pateikta, tačiau ji  nebuvo vertinama.

Bylą išnagrinėjęs apygardos teismas nusprendė, kad skundžiamas savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymas teisėtas. Teismas nurodė, kad ieškovė neneigia, kad pagal veiklos pobūdį nėra neįgaliųjų sporto mėgėjų ar neįgaliųjų socialinės integracijos srityje veikianti organizacija ar kad vykdo neįgaliųjų kūno kultūros ir sporto veiklą. Iš esmės ieškinys buvo grindžiamas vieninteliu argumentu, t. y. kad projektą vertinusi komisija nepagrįstai konstatavo, jog ieškovė kartu su paraiška nepateikė projekto sąmatos. Įvertinus bylos medžiagą, konstatuota, jog ieškovė su paraiška pateikė ne projekto sąmatą, o  projekto veiklų įgyvendinimo planą, kuris yra neatsiejama paraiškos dalis, tačiau negali būti tapatinamas su projekto sąmata, pateikiama atskirai nuo paraiškos.

Teismas taip pat atmetė ieškovės argumentus, jog prašomas panaikinti įsakymas yra neteisėtas ir dėl to, kad nepaskelbtas Teisės aktų registre. Teismas pažymėjo, kad Teisės aktų registre skelbiami savivaldybių institucijų norminiai teisės aktai, o skundžiamas savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymas į šią kategoriją nepatenka.

Klaipėdos apygardos teismo sprendimas per 30 dienų nuo jo paskelbimo dienos gali būti skundžiamas Lietuvos apeliaciniam teismui.

Cituodami arba kitaip platindami šią informaciją, nurodykite informacijos šaltinį.

Komentarai

Ačiū, komentaras bus matomas kai administratorius jį patvirtins.

{{msg}}

{{comment.name}} {{comment.time | u2date : 'yyyy-MM-dd'}}
{{comment.comment}}

Teismo darbo laikas

I–IV  8.00–17.00
V      8.00–15.45

Dokumentų priėmimo laikas

I–IV  7.30–17.00
V      8.00–15.45

Pietų pertrauka
12.00–12.45

Informacija apie bylas

Baudžiamųjų bylų skyriaus Raštinės biuras
tel. (8 46) 39 09 85

Civilinių bylų skyriaus Raštinės biuras
tel. (8 46) 39 09 86

Informacija žiniasklaidai Dovilė Saulėnienė
tel. (8 46) 39 09 83, mob. 8 676 85940

Naujienų prenumerata