Viso rezultatų:
Rodyti visus rezultatus
Lt En
Klaipėdos apygardos teismas
lt
En

Naujienos

Vietoj teisių atėmimo už vairavimą neblaiviam, teisių atėmimas už vairavimą apsvaigus nuo kitų psichiką veikiančių medžiagų

Vietoj teisių atėmimo už vairavimą neblaiviam, teisių atėmimas už vairavimą apsvaigus nuo kitų psichiką veikiančių medžiagų
2020-01-23

Klaipėdos apygardos teismas apeliacine tvarka išnagrinėtoje administracinio nusižengimo byloje dėl vairavimo neblaiviam panaikino pirmosios instancijos teismo nutarimą, kuriuo byla dėl vairavimo neblaiviam buvo nutraukta. Apeliacinės instancijos teismas paliko galioti policijos paskirtą 900 Eur baudą bei draudimą 15 mėnesių vairuoti transporto priemones, konstatavęs, jog jaunuolis vairavo automobilį būdamas apsvaigęs nuo kitų psichiką veikiančių medžiagų.

Jaunas tauragiškis buvo nubaustas už tai, kad praėjusių metų vasaros naktį vairavo neblaivus - policijos pareigūnai jam nustatė 1,50 promilės neblaivumą ir paskyrė 900 Eur baudą bei uždraudė 15 mėnesių vairuoti transporto priemones. Jaunuolis policijos nutarimą apskundė teigdamas, kad alkoholio nevartojo, tai esą patvirtina netrukus atliktas kraujo tyrimas ligoninėje, o alkoholio matuoklis 1,50 promilės neblaivumą užfiksavo galbūt todėl, kad prieš sustabdant policijos pareigūnams dietilo eteriu (anodija) suvilgyta vata malšino danties skausmą.

Tauragės apylinkės teismas panaikino policijos nutarimą, nurodęs, kad jam kilo abejonių dėl alkotesterio parodymų ir pažymėjo, jog dietilo eteris, kurį vartojo pažeidėjas, nėra įtrauktas į narkotinių ir psichotropinių medžiagų sąrašą, o byloje nesurinkta kitų įrodymų dėl galimo pareiškėjo apsvaigimo nuo kitų psichiką veikiančių medžiagų. Šią nutartį apskundė Tauragės apskrities Vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos skyrius.

Apeliacinės instancijos teismas sprendė, kad vaikinas visgi vairavo būdamas apsvaigęs nuo kitų psichiką veikiančių medžiagų: nors iš kraujo tyrimų ir buvo nustatyta, kad jaunuolis nevartojo alkoholio, tačiau jo kraujyje rasta dietilo eterio, kuris yra įtrauktas į Narkotinių ir psichotropinių medžiagų pirmtakų (prekursorių) sąrašą. Byloje pateikti duomenys apie jo poveikį žmogaus organizmui leidžia daryti visiškai pagrįstą išvadą, kad jis turi narkotinių savybių ir jo pavartojęs asmuo būna apsvaigęs. Dietilo eteris pasižymi centrinę nervų sistemą slopinančiu poveikiu, sukelia klasikines narkozės stadijas: skausmo pojūčio sumažėjimą, sujaudinimą, trijų lygių narkozę (paviršinę, vidutinę, gilią) su sąmonės ir jutimų netekimu, refleksinių reakcijų nuslopinimu ir skeleto raumenų atpalaidavimu. Pažeidėjo akivaizdų apsvaigimą nuo dietilo eterio patvirtino policijos pareigūnų vaizdo įrašas, darytas sustabdžius pažeidėją, jo kraujo tyrimas ir paties pažeidėjo parodymai patvirtino, kad jis aiškiai suvokė, kokį poveikį daro jo pavartotas dietilo eteris ir tai žinodamas jis vis tiek vairavo transporto priemonę.

Klaipėdos apygardos teismo nutartis įsiteisėja nuo paskelbimo dienos.

Cituodami arba kitaip platindami šią informaciją, nurodykite informacijos šaltinį.

Komentarai

Ačiū, komentaras bus matomas kai administratorius jį patvirtins.

{{msg}}

{{comment.name}} {{comment.time | u2date : 'yyyy-MM-dd'}}
{{comment.comment}}

Teismo darbo laikas

I–IV  8.00–17.00
V      8.00–15.45

Dokumentų priėmimo laikas

I–IV  7.30–17.00
V      8.00–15.45

Pietų pertrauka
12.00–12.45

Informacija apie bylas

Baudžiamųjų bylų skyriaus Raštinės biuras
tel. (8 46) 39 09 85

Civilinių bylų skyriaus Raštinės biuras
tel. (8 46) 39 09 86

Informacija žiniasklaidai Dovilė Saulėnienė
tel. (8 46) 39 09 83, mob. 8 676 85940

Naujienų prenumerata