Kaip pateikti elektroninį vykdomąjį dokumentą?
Teisėjų tarybai 2024 m. gegužės 31 d. nutarimu Nr. 13P-70-(7.1.2) „Dėl Teisėjų tarybos 2013 m. lapkričio 8 d. nutarimo Nr. 13P-145-(7.1.2) „Dėl bylų ir su teismo procesu susijusios informacijos tvarkymo vien elektronine forma“ pakeitimo“ išplėtus elektronine forma teisme tvarkomų bylų ir su teismo procesu susijusios informacijos kategorijų sąrašą, teismai nuo 2024 m. liepos 1 d. vykdomuosius dokumentus dėl pinigų sumų išieškojimo, išskyrus tuos atvejus, kai teismui pateikiamas prašymas išduoti popierinį vykdomąjį raštą, tvarko elektronine forma.
Teismai pareiškėjams (išieškotojams) elektroninius vykdomuosius dokumentus siunčia elektroniniu paštu, lydraštyje pateikdami nuorodą į Lietuvos antstolių rūmų interneto svetainę.
Lietuvos antstolių rūmai, siekdami užtikrinti sklandų elektroninio vykdomojo dokumento pateikimo vykdyti įgyvendinimo tvarką, parengė trumpą elektroninio vykdomojo dokumento pateikimo vykdyti instrukciją (PARSISIŲSTI). Išieškotojas, būdamas informuotas apie elektroninio vykdomojo dokumento pateikimo vykdyti tvarką, vadovaudamasis šia instrukcija, gali efektyviau bei operatyviau įgyvendinti savo teises.
Sveiki. Norejau pasiteirauti, kaip paduoti vaiko teva i teisma del vaiko islaikymo.As su dukra ( 9m.) gyvenu Jungtineje Karalysteje, vaiko tevas siuo metu gyvena Lietuvoje. Noreciau paklausti kokiu dokumentu reiketu ir kaip pradeti si procesa.
Labai dekoju
Gitana
Laba diena,
Klaipėdos apygardos teismo interneto svetainėje gavome Jūsų klausimą. Informuojame, jog dėl konkrečių savo teisių ir teisėtų interesų gynimo bei įgyvendinimo siūlytume konsultuotis su advokatais ar kitais teisininkais, kurie suteiktų būtiną teisinę pagalbą, nes teismai, užtikrindami asmenų teises į nepriklausomą ir nešališką teismą, konsultacijų neteikia (Lietuvos Respublikos teismų įstatymo 5 straipsnis). Jeigu dėl savo materialinės padėties neturite galimybių kreiptis į advokatą, Valstybės garantuojamos teisinės pagalbos įstatymas įtvirtina asmenims galimybę gauti pirminę ir antrinę teisinę pagalbą.
Išsamiau apie nemokamą teisinę pagalbą: http://www.teisinepagalba.lt/ .
Atkreipiame dėmesį, kad pirmosios instancijos bylos, susijusios su vaiko išlaikymo priteisimu, nagrinėjamos apylinkių, ne apygardų teismuose.
Dėkojame už klausimą ir linkime geros dienos.
Kodėl viešoje tvarkaraščių paieškoje suvedus asmens vardą, pavardę ir gimimo datą neberodoma kada vyks teismo posėdis?
Laba diena,
būtina nurodyti teismą ir pasirinkti didesnį posėdžių laikotarpį. Taip pat uždėkite varnelę ties skiltimi "Aš ne robotas".
Koks žyminio mokesčio dydis už elektroninį atskirąjį skundą byloje dėl laikinųjų apsaugos priemonių panaikinimo?
Laba diena,
dėkojame už Jūsų žinutę. Pažymime, kad teismai neteikia teisinių konsultacijų asmenims - teisinę pagalbą teikia advokatai, jų padėjėjai, valstybės garnatuojamą teisinę pagalbą teikiančios institucijos, kiti teisininkai. Tad visais kylančiais teisiniais klausimais rekomenduojame kreiptis konsultacijų į juos.
Atsakydami į Jūsų klausimą, informuojame, kad atskirieji skundai dėl nutarčių dėl laikinųjų apsaugos priemonių apmokestinami penkiasdešimties eurų dydžio žyminiu mokesčiu (Lietuvos Respublikos civilinio proceso kodekso 80 straipsnio 2 dalis). Tačiau, jei procesinis dokumentas teikiamas teismui tik elektroninių ryšių priemonėmis, mokama 75 procentai už atitinkamą procesinį dokumentą mokėtinos žyminio mokesčio sumos, bet ne mažiau kaip penki eurai (Lietuvos Respublikos civilinio proceso kodekso 80 straipsnio 7 dalis).
Geros dienos.