Asmenų priėmimas
Teismo pirmininkas, Baudžiamųjų ir Civilinių bylų skyrių pirmininkai (toliau – skyrių pirmininkai), teismo kancleris pagal kompetenciją iš anksto (ne vėliau kaip prieš dvi darbo dienas) užsiregistravusius asmenis priima nustatyta tvarka ir laiku.
Asmenų priėmimą pas teismo ir skyrių pirmininkus, teismo kanclerį organizuoja, išankstinę registraciją telefonu (8 46) 390 960 ar atvykus į teismą II a. 218 kabinete vykdo teismo administracijos sekretorius, tarnautojas (administratorius) ar jų funkcijas atliekantis darbuotojas.
BENDRAVIMAS SU TEISMO PIRMININKU
Registruodamiesi pokalbio, kad bendravimas su teismo pirmininku vyktų kuo sklandžiau, nurodykite Jums rūpimus klausimus ir pageidaujamą pokalbio temą.
Atkreipiame dėmesį, kad teismo pirmininko galimybės atsakinėti į klausimus ir bendrauti ribas nustato Teismų įstatymas bei Teisėjų etikos kodeksas. Pagal Teismų įstatymą teismo pirmininkas yra atsakingas už administravimo teisme organizavimą ir priežiūrą, o asmenų skundus jis gali tirti tik tiek, kiek jie susiję su teisėjų neprocesiniais veiksmais, nesusijusiais su teisingumo vykdymu. Teismo pirmininkas negali kištis į bylų nagrinėjimą ir nurodyti kitiems teisėjams, kaip nagrinėti ir spręsti bylas, negali daryti įtakos bylų eigai ir baigčiai, nes taip būtų pažeistas konstitucinis teisėjų nepriklausomumo principas. Be to, Teisėjų etikos kodeksas teismo pirmininkui, kaip ir bet kuriam kitam teisėjui, draudžia reikšti išankstinę nuomonę nagrinėjamų bylų klausimais, konsultuoti asmenis teisiniais klausimais įstatymų nenumatytais atvejais, svarstyti nagrinėjamą bylą su proceso dalyviais ne teismo proceso metu, viešai pasisakyti apie kitų teisėjų nagrinėjamas bylas.
Teismų įstatymo 103 straipsnyje įtvirtinta, kad teismo pirmininkas:
- organizuoja ir prižiūri administravimą teisme;
- kontroliuoja, kaip laikomasi Teisėjų etikos kodekso reikalavimų;
- tiria asmenų skundus dėl teismo pirmininko pavaduotojų, skyrių pirmininkų ir kitų teisėjų neprocesinių veiksmų, nesusijusių su teisingumo vykdymu;
- šalina nustatytus teismo darbo trūkumus;
- atlieka kitas jam priskirtas teismo administravimo funkcijas;
- teismo pirmininkas taip pat sprendžia teisėjo nušalinimo civilinėje byloje klausimą, pareikštą CPK nustatyta tvarka (CPK 65, 66, 69 str.).
Teisėjų etikos kodeksas teismo pirmininkui, kaip ir bet kuriam kitam teisėjui, draudžia:
- reikšti išankstinę asmeninę nuomonę konkrečių nagrinėjamų bylų klausimais;
- konsultuoti asmenis teisiniais klausimais įstatymų nenumatytais atvejais;
- svarstyti nagrinėjamą bylą su proceso dalyviais ne teismo proceso metu;
- teismo pirmininkas negali įtakoti bylų nagrinėjimo ir nurodyti kitiems teisėjams, kaip nagrinėti ir spręsti bylas, įtakoti bylos eigos ir baigties, priimamų tarpinių ar galutinių procesinių sprendimų turinį, nes taip būtų pažeistas konstitucinis teisėjų nepriklausomumo principas.
Teismo darbo laikas
I–IV 8.00–17.00
V 8.00–15.45
Dokumentų priėmimo laikas
I–IV 8.00–17.00
V 8.00–15.45
Pietų pertrauka
12.00–12.45
Papildomas dokumentų priėmimo laikas
iš anksto užsiregistravus
tel. (0 46) 39 09 60 arba el. paštu
klaipedos.apygardos@teismas.lt
I–IV 7.45–8.00
I–V 12.00–12.45
Informacija apie bylas
Baudžiamųjų bylų skyriaus Raštinės biuras
tel. (0 46) 39 09 85
Civilinių bylų skyriaus Raštinės biuras
tel. (0 46) 39 09 86
Informacija žiniasklaidai Dovilė Saulėnienė
tel. (0 46) 39 09 83, mob. 0 676 85940